Zespół

Nasza praktyka opiera się na przekonaniu, że profesjonalizm, empatia i zrozumienie są kluczowe w procesie terapeutycznym. Serdecznie zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszym zespołem, byście mogli zacząć drogę do lepszego samopoczucia i pełniejszego życia.

Natalia Seler

Psycholog, psychoterapeuta

Pracuję w nurcie psychodynamicznym jednak gdy jest taka potrzeba korzystam z dorobku innych podejść. Prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych, młodzieży oraz terapię par i rodzin.

Ukończyłam szkolenie w Studium Psychoterapii, Szkole psychoterapii Par i Rodzin przy Laboratorium Psychoedukacji. Jestem w trakcie kursu w  Szkole Psychoterapii Osób z Problemem Uzależnienia przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które posiada rekomendację Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiadam Certyfikat Trenera umiejętności społecznych TUS SST, a także Certyfikat terapii EMDR wydany przez Polskie Towarzystwo Terapii EMDR oraz EMDR Europe.

Jestem uczestnikiem programu certyfikacyjnego ESTD (European Society for Trauma & Dissociation ESTD), który ma na celu rozwijanie u profesjonalistów wiedzy i umiejętności potrzebnych do diagnozowania zaburzeń pourazowych, a w szczególności złożonych zaburzeń dysocjacyjnych.

Doświadczenie

Doświadczenie kliniczne zdobywałam w placówkach państwowych oraz prywatnych m. in. na stażu klinicznym w Klinice Nerwic – w  oddziale dziennym leczenia Zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania oraz w I Klinice Psychiatrycznej w całodobowym oddziale F2 w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Warszawie, w Poradni Zdrowia Psychicznego w Warszawie oraz paru poradniach prywatnych.

W pracy ważna jest dla mnie głęboka relacja terapeutyczna, jaka tworzy się między pacjentem a terapeutą, która jest kluczowym elementem sukcesu w poprawie jakości życia pacjenta. W warunkach dających poczucie bezpieczeństwa i komfortu psychicznego towarzyszę pacjentowi w przepracowaniu trudnych sytuacji życiowych, rozwiązaniu nieświadomych konfliktów wewnętrznych oraz pokazaniu pacjentowi, że są różne strategie działania i nie musi on powtarzać dysfunkcyjnych mechanizmów funkcjonowania.

Pracuję pod stałą superwizją certyfikowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne superwizorów. Regularnie uczestniczę w szkoleniach i warsztatach poszerzających kwalifikacje i kompetencje psychoterapeutyczne.

Przemysław Rosa

Psychotraumatolog,
Psychoterapeuta

Ukończyłem czteroletnie szkolenie w ramach Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji, rekomendowanego przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Szkolenie spełnia wymagania do otrzymania Certyfikatu Psychoterapeuty oraz posiada atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. 

Jestem członkiem Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Ukończyłem studia podyplomowe z zakresu psychotraumatologii oraz szkolenie z obszaru pracy z parami w metodzie EFT – poziom Externship – z certyfikowaną trenerką EFT z Wielkiej Brytanii: Sandra Taylor.

Ukończyłem studia studia magisterskie w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jestem również absolwentem podyplomowych studiów Szkoły Głównej Handlowej w zakresie Zarządzania Projektami.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji certyfikowanych superwizorów. Pracuję w podejściu psychodynamicznym, natomiast czerpię inspirację również z innych nurtów.

Doświadczenie

Odbyłem staż kliniczny w Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego oraz w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. 

Współpracowałem z Fundacją Nagle Sami, dyżurując na telefonie wsparcia dla osób, przeżywających żałobę i stratę bliskich osób. Odbyłem szereg szkoleń m.in. związanych z pracą z pacjentami w żałobie, pacjentami onkologicznymi, kobietami po poronieniu, seniorami. Prowadziłem procesy psychoterapeutyczne (indywidualne i grupę wsparcia) w ramach Stowarzyszenia Q Zmianom.

Zanim zostałem psychoterapeutą, przez 14 lat zajmowałem się badaniami rynku oraz digital marketingiem, na managerskich stanowiskach. Bogate doświadczenie zawodowe pomaga mi w zrozumieniu osób, które borykają się z różnymi trudnościami związanymi z życiem zawodowym.

Malwina Racka-Pluta

Psycholog,
psychoterapeutka

Pracuję w nurcie psychodynamicznym, korzystając jednocześnie z innych metod terapeutycznych oraz aktualnych badań nad procesami psychicznymi, tak aby każda terapia była jak najlepiej dopasowana do potrzeb pacjenta. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży od 15 r.ż., terapię par, rodzin oraz psychoterapię kobiet w okresie okołoporodowym.

Ukończyłam szkolenie w Studium Psychoterapii oraz Szkole Psychoterapii Par i Rodzin przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które posiada rekomendację Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyłam szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz z interwencji kryzysowej w sytuacji zagrożenia życia.

Doświadczenie

Doświadczenie kliniczne zdobywałam m. in. na stażu klinicznym w Klinice Nerwic – w  oddziale dziennym leczenia Zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania oraz w I Klinice Psychiatrycznej w całodobowym oddziale F2 w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie,  w Fundacji Nagle Sami oraz placówkach prywatnych.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTP.

Elżbieta Sadkowska

Psycholog, psychoterapeuta uzależnień

Jestem magistrem psychologii (USWPS) oraz analityki medycznej (Akademia Medyczna w Łodzi). Ukończyłam także studia podyplomowe na kierunku Psychosomatyka i Somatopsychologia (USWPS). W ramach działalności psychoterapeutycznej pracuję głównie z osobami uzależnionymi, zagrożonymi uzależnieniem - POP oraz z tzw. osobami współuzależnionymi (osoby z zaburzeniami adaptacyjnymi). Prowadzę sesje indywidualne oraz grupy terapeutyczne i grupywsparcia.

Posiadam certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych TUS - Przystań Psychologiczna, certyfikat Umiejętności Pracy z Młodym Pacjentem, certyfikat Programu Ograniczenia Picia (POP) - Centrum Aktywnego Rozwoju i Edukacji Brok, certyfikat dotyczący znajomości i leczenia Uzależnień Behawioralnych - Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii (KBPN) oraz certyfikat ukończenia kursu z Dr Gaborem Mate, „Mądrość Traumy”.

Doświadczenie

Doświadczenie kliniczne zdobyłam zarówno na oddziałach szpitalnych – w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim, pracując na Dziennym Oddziale Uzależnień oraz Szpitalu Wojewódzkim Zespołu Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej (Szpital Nowowiejski), pracując w Stacjonarnym Oddziale Uzależnień, jaki w prywatnym ośrodku ambulatoryjnym oraz stacjonarnym - Ośrodku Leczenia Uzależnień „Olcha”.

Terapię prowadzę w nurcie humanistycznym. Psychoterapia jest dla mnie nie tylko zawodem ale również pasją. Staram się każdorazowo zbudować z pacjentem przymierze terapeutyczne tak, aby proces terapii był dla niego jak najbardziej zindywidualizowany, dawał poczucie bezpieczeństwa, komfortu psychicznego, a tak żeby pacjent mógł odkryć siebie w różnych wymiarach swojego życia i dokonać akceptacji, weryfikacji lub nauczyć się nowych zachowań. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje, aby jak najlepiej pomagać moim pacjentom. Ukończyłam szereg kursów oraz szkoleń wspomagających moją pracę. Poddaję się superwizji u certyfikowanych superwizorów PTP.

Karolina Toporek-Chmielewska

Psychoterapeutka w trakcie szkolenia

Jestem w trakcie 4-letniego Studium Psychoterapii Indywidualnej oraz Studium Psychoterapii Grupowej przy Laboratorium Psychoedukacji, ośrodka posiadającego rekomendację Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Jestem również absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu
i ESCP-EAP Europe.

Prowadzę psychoterapię indywidualną młodych dorosłych, dorosłych oraz psychoterapię grupową. Pracuję z osobami, które doświadczają depresji, zaburzeń lękowych, cierpią z powodu niskiego poczucia własnej wartości, mają trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji, borykają się z wypaleniem zawodowym, trudnościami w pracy, chcą lepiej poznać i zrozumieć przeżywane uczucia i swoje zachowania.

Doświadczenie

Od 2022 jestem związana z Dziennym Oddziałem Psychiatrycznym SZPZLO-Ochota, gdzie prowadzę terapię indywidualną i grupową oraz zajęcia psychoedukacyjne. Staże kliniczne odbyłam na dwóch oddziałach całodobowych w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie. Współpracowałam również z Hospicjum Onkologicznym św. Krzysztofa, Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie" oraz Akademią Przyszłości.

Mam również wieloletnie doświadczenie pracy w międzynarodowych korporacjach.

Zrób pierwszy krok

Kontakt

Skontaktuj się z nami już dziś i pozwól nam pomóc Ci odnaleźć równowagę i satysfakcję w życiu.

Gabinet Help Point